Dowiedz się
więcej

Zamykamy rekrutację do I rundy programu „Matematyka Jutra”.

Szanowni Państwo,

w tej chwili nie przyjmujemy już zgłoszeń do 1 rundy programu. Wszyscy zakwalifikowani otrzymali dokumenty do podpisania. Dziękujemy za zaufanie.

Druga Runda zapisów ruszy w dniu 1 października, serdecznie zapraszamy do zapisów oraz do udziału w webinarze 22 października. Planujemy przyjąć maksymalnie 1000 uczniów.

    Cele finansowania:

    Wyrównanie szans edukacyjnych w szkołach podstawowych w Polsce. Program dotyczy nauki matematyki uczniów klas 6-8.

    Cele działania:

    1. Podniesienie poziomu umiejętności matematycznych: Głównym celem programu jest zwiększenie kompetencji matematycznych uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, z naciskiem na myślenie logiczne, rozwiązywanie problemów, zastosowanie wiedzy matematycznej w praktyce oraz przygotowanie do egzaminu 8 klasisty.
    2. Motywacja do nauki matematyki: Program ma na celu udostępnienie platformy EduNav – atrakcyjnego i angażującego środowiska nauki, które wzbudzi w uczniach zainteresowanie matematyką i chęć dalszego rozwoju w tym kierunku.
    3. Wsparcie nauczycieli: Program oferuje nauczycielom nowoczesne narzędzie oparte o sztuczną inteligencję, które ułatwią im prowadzenie zajęć i osiągnięcie lepszych efektów w nauczaniu matematyki.

    Harmonogram naboru

    Edycja 1

    Nabór do 30 września 2024 r.

    Edycja 2

    Nabór do 30 października 2024 r.

    Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie głównej oraz przesłane na adres elektroniczny podmiotów zgłaszających.

    Kto może otrzymać dofinansowanie?

    O dofinansowanie udziału w  projekcie w ramach naboru 2024/2025 mogą ubiegać się podmioty:

    Prowadzące szkoły podstawowe
    z terenu Rzeczypospolitej Polskiej.

    Które nie zawarły umowy o dofinansowanie w ramach innych projektów ze środków unijnych przeznaczonych na wdrożenia sztucznej inteligencji w nauczaniu a finansowanych z poddziałania 1.1.2 POPW 2014-2020.

    Kwalifikują się do otrzymania wsparcia na podstawie art. 22 ust. 2 Rozporządzenia Komisji (UE) 651/2014.

    Wartość dofinansowania

    85% dofinansowania

    dla podmiotów prowadzących szkoły, które  znajdują na terenie całej Polski .

    W ramach programu uczniowie oraz nauczyciele matematyki otrzymają dostęp (indywidualne loginy i hasła) do Platformy Edunav:

    1. Aplikacji „Generator.AI”  z zadaniami  działów „Algebra” oraz „Liczby i działania”,… obejmujące umiejętności z zakresu programu nauczania dla klas 4 – 8 szkoły podstawowej. Generator zadań tworzy je, zmieniając liczby i fabuły w zadaniach z treścią. System podsuwa kolejne zadania i zlicza postęp, gdy użytkownik opanuje za pomocą narzędzia określoną umiejętność.
    2. Testu poziomujący, na podstawie którego wstępnie oszacować można umiejętności użytkownika w poszczególnych działach: „Algebra, „Liczby i działania”, „Geometria płaska”, „Umiejętności praktyczne”, „Geometria przestrzenna”;
    3. Modułu wirtualnego trenera – Navee, który towarzyszy w rozwiązywaniu zadania. Użytkownik, który ma trudności z rozwiązaniem zadania, może wybrać tryb umożliwiający naukę z Navee. System rozbije zadanie na kroki, a Navee dostarczy wyjaśnień na każdym z etapów. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności również na poszczególnych etapach zadania. Tryb Navee nawiązuje do sposobu, w jaki uczeń mógłby przejść przez zadanie z nauczycielem;
    4. Platformy e-learningowej z kursami teoretycznymi obejmującymi wszystkie działy z zakresu programu nauczania dla klasy 4 -8 szkoły podstawowej obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty. Poszczególne lekcje z kursu przypisane zostały do zadań w taki sposób, by odpowiadały na konkretny problem pojawiający się w zadaniu, z którym użytkownik ma trudności.
    5. Dostęp do modułu „Egzamin 8 klasisty” z zadaniami egzaminacyjnymi z lata 2020-2023 wraz licznikiem czasu oraz licznikiem procentów.

    Koszt rocznego dostępu dla ucznia do platformy EduNav wynosi 365 PLN

    Warunki udziału w programie

    Aby wziąć udział w programie, podmiot prowadzący powinien zgłosić konkretne szkoły podstawowe ze szczególnym uwzględnieniem:

    • liczby uczniów klas 7 zgłoszonych do projektu (liczba klas oraz wskazanie nauczycieli matematyki, którzy będą odpowiedzialni za współpracę z Organizatorem programu)
    • liczby uczniów klas 8 zgłoszonych do projektu (liczba klas oraz wskazanie nauczycieli matematyki, którzy będą odpowiedzialni za współpracę z Organizatorem
    • programu)wskazania osoby będącej odpowiedzialną za współpracę z Organizatorem od strony administracyjnej,

    Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla Twojej szkoły? – napisz do nas email [email protected], zadzwoń  tel.: 505 130 509

    Dokumenty do pobrania

    Regulamin programu
    „Matematyka Jutra”

    Wzór umowy

    Kryteria naboru